Enkelt Sort LED væglampe med navnet EYE fra Nielsen Light - Lampen leveres med fleksibel hals for nemt retningsbestemt belysning. Lampen giver et fint klar varmt hvidt lys - perfekt til læsning i hjemmet eller i din virksomhed. LED lampen leveres klar til brug med 1,5 meter ledning og stikprop.
Sendes inden for 4-6 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 15/05/2026
Enkelt Sort LED væglampe med navnet EYE fra Nielsen Light - Lampen leveres med fleksibel hals for nemt retningsbestemt belysning. Lampen giver et fint klar varmt hvidt lys - perfekt til læsning i hjemmet eller i din virksomhed. LED lampen leveres klar til brug med 1,5 meter ledning og stikprop.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 300 lumens |
| Spredning | 90 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 30.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 335 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 5W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | F (A-G) |
| Data |
|---|
NIELSEN LIGHT er et stærkt varemærke med fokus på veldesignede produkter i god kvalitet til overraskende lave priser!
Vores dygtige og erfarne medarbejdere har siden 1995 spottet trends og nye tendenser indenfor belysning, og NIELSEN LIGHT udvikler ideer og nye lamper i eget navn, ligesom firmaet samarbejder med dygtige designere og producenter for at sikre, at forbrugeren får gode og spændende produkter at vælge imellem, når de skal handle belysning.