Galaxy Pendel i flot krom farve er udført i metal og glas, en anderledes fantastisk flot LED loftlampe. Lampen har et futurisk design og som navnet beskriver, giver det associationer til galaksen.
Lampen er monteret med LED Strips rundt langs lampen som gengiver lyset i glaskuglerne ud i rummet. Virkelig en spændende og utrolig flot lampe.
Perfekt til over spisebordet, mødebordet eller i indgangen i din virksomhed.
Lampen findes i følgende farver: Kobber, Krom, Antik messing og i Sort.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 06/04/2026
Galaxy Pendel i flot krom farve er udført i metal og glas, en anderledes fantastisk flot LED loftlampe. Lampen har et futurisk design og som navnet beskriver, giver det associationer til galaksen.
Lampen er monteret med LED Strips rundt langs lampen som gengiver lyset i glaskuglerne ud i rummet. Virkelig en spændende og utrolig flot lampe.
Perfekt til over spisebordet, mødebordet eller i indgangen i din virksomhed.
Lampen findes i følgende farver: Kobber, Krom, Antik messing og i Sort.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Spredning | 120 grader |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 580 mm. |
| Diameter | 480 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 20W |
| Spænding | 230V |
| Data | |
|---|---|
| Producent | Nielsen Light |
| Pære type | LED Chip |
| Tiltænkt formål | Primær lyskilde & Dekoration |
| Dæmpbar | Ja |
| Lumen (Lys-styrke) | 1200 LM |
| CRI / Ra-værdi (Farvegengivelse) | 80 |
| Fatningstype | LED MODUL |
| Forventet Levetid | 40.000 timer |
| IP-Klasse | IP20 |
| Længde på ledning | 4 meter |
| Farve | Krom |
| Energiklasse | G |
| Fabriksgaranti | 5 År |
| Lyskilde inkluderet? | Ja |
NIELSEN LIGHT er et stærkt varemærke med fokus på veldesignede produkter i god kvalitet til overraskende lave priser!
Vores dygtige og erfarne medarbejdere har siden 1995 spottet trends og nye tendenser indenfor belysning, og NIELSEN LIGHT udvikler ideer og nye lamper i eget navn, ligesom firmaet samarbejder med dygtige designere og producenter for at sikre, at forbrugeren får gode og spændende produkter at vælge imellem, når de skal handle belysning.