Ny
Stilfuld og holdbar 12W havelampe i Cortenstål, der med sin højde på 50 cm er designet til at give en elegant og effektiv belysning langs havens stier, bede, terrasse m.m.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 16/06/2026
| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Varm hvid |
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 1000 lumens |
| Spredning | 60 grader |
| RA | >= 92 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 500 mm. |
| Diameter | 80 mm. |
| IP klassifikation | IP65 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 12W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | F (A-G) |