29996-0
Ny
Lille hyggelig solcelle fakkel bordlampe med flammende LED lys, som også kan hænge i træer eller lignende. Lampen måler 15x15x16 cm.
Faklen oplader i dagslys og tænder selv, når det bliver mørkt.
Faklen er udført i et vejrbestandigt ABS plast og designet er udført med et moderne og stilrent look, som gør at den passer ind i de fleste haver, terrasser og altaner.
Vedligeholdelse:
Vi anbefaler du tager faklen med ind i perioder med meget dårlig vejr, for at undgå solcellen bliver defekt. Vi oplever i disse tider meget regn og ikke meget elektronik kan tåle den mængde vi pt. oplever.
Lade tid:
Opladnings tiden ligger på ca. 6-8 timer, alt afhængigt af, om der er sol eller overskyet.
Brændetid:
Efter fuld opladning, kan faklen lyse i op til 7 timer - Lader bedst i direkte sollys.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 15/04/2026
Lille hyggelig solcelle fakkel bordlampe med flammende LED lys, som også kan hænge i træer eller lignende. Lampen måler 15x15x16 cm.
Faklen oplader i dagslys og tænder selv, når det bliver mørkt.
Faklen er udført i et vejrbestandigt ABS plast og designet er udført med et moderne og stilrent look, som gør at den passer ind i de fleste haver, terrasser og altaner.
Vedligeholdelse:
Vi anbefaler du tager faklen med ind i perioder med meget dårlig vejr, for at undgå solcellen bliver defekt. Vi oplever i disse tider meget regn og ikke meget elektronik kan tåle den mængde vi pt. oplever.
Lade tid:
Opladnings tiden ligger på ca. 6-8 timer, alt afhængigt af, om der er sol eller overskyet.
Brændetid:
Efter fuld opladning, kan faklen lyse i op til 7 timer - Lader bedst i direkte sollys.
| Lyset | |
|---|---|
| Ekstra varm hvid kulør | 2000K |
| Spredning | 350 grader |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Materiale | Plastik |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 0,04W |
| Spænding | 1.2V |
| Data | |
|---|---|
| Pære type | Specialpære |
| Tiltænkt formål | Dekoration |
| Lumen (Lys-styrke) | 50 LM |
| Forventet Levetid | 15.000 timer |
| IP-Klasse | IP44 |
| Farve | Sort |
| Batteri levetid pr. opladning | Op til 7 timer |
| Er opladelig? | Ja, ladetid: 6-8 timer, alt afhængigt af vejret |
| Batteritype | Specialbatteri, Ni-Hm |