Kraftigt 120 cm 18W LED rør med 160 lm/W.
Monteres direkte i armaturet for erstatning af almindelig lysstofrør.
Gratis LED glimttænder medfølger - monter den og røret og så virker det!
(Ved dobbeltarmatur skal der i nogle tilfælde ombygges - guide medfølger).
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 16/05/2026
Opgrader dit belysningssystem med det 18W T8-ULTRA120 LED Rør, designet til at erstatte traditionelle 36W lysstofrør. Med en imponerende lysstyrke på 2880 lumens og en lysspredning på 140 grader, sikrer dette LED-rør en jævn fordeling af lys over en større flade.
Røret har en RA værdi på 80-85, der understøtter en naturlig og behagelig belysning, som præsenterer farver på en ægte og livagtig måde. Dette gør det til et oplagt valg til de fleste anvendelser, hvor lyskvalitet er vigtigt.
Med en levetid på op til 50.000 timer, understøttet af en professionel og driftssikker driver samt effektiv køling, kan du stole på stabil belysning i mange år. Det er alt sammen bakket op af en robust 5 års producentgaranti.
Tilpas belysningen efter miljø og behov med valg imellem to kulører:
Oplev det bedste inden for LED-teknologi med denne ekstraordinære løsning, der kombinerer effektivitet, holdbarhed og fleksibilitet.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 2880 lumens |
| Spredning | 140 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | G13 |
| Bredde | 1200 mm. |
| Diameter | 26 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 18W |
| Erstat | 36W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | C (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.

