På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Oplev det bedste inden for LED-belysning med vores 150cm / 25W T8-Double150 LED-rør. Dette energieffektive rør er designet til optimal ydeevne og lang levetid.
Med en høj lysstyrke på 3880 lumens og en spredningsvinkel på 120 grader sikrer dette LED-rør en jævn og effektiv belysning af dine omgivelser. Den høje lyskvalitet med en RA værdi på 80-85 betyder, at lyset viser farver nøjagtigt og naturligt.
Med en estimeret levetid på op til 50.000 timer, kan du forvente langvarig pålidelighed og minimal reduktion i lysstyrke over tid. Takket være en professionel og driftssikker driver samt effektiv køling, lover dette LED-rør en stabil og vedvarende præstation.
Røret kommer i en Neutral Hvid (4000K) lysfarve, der skaber et behageligt og produktivt arbejdsmiljø uden forstyrrende blå eller gule toner.
Med en roterbar fatning og input i begge ender, tilbyder dette LED-rør fleksibilitet og nem installation, der passer til dine belysningsbehov.
Dimensiones: 1500 x Ø26 mm, gør dette rør kompatibelt med en bred vifte af armaturer og applikationer. Tilsluttes let til en 230V forsyning uden besvær.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 3880 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredde | 1500 mm. |
| Diameter | 26 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 25W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | C (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.

