Ingen varer
Dette lysstofrør er resultatet af flere års udvikling og tests, med det mål at skabe det mest hårdføre lysstofrør på markedet.
Lysstofrøret er produceret i nano plast, som udover at veje mindre end traditionelle lysstofrør også er brandsikkert.
Egenskaber:
Flicker free
Udført i brandsikkert nanoplast med høj brudstyrke
Lav vægt – 3 gange lettere end alm. LED lysstofrør
THD og EMC testet og godkendt
Levetid: 50.000 timer
Virker i temperaturer mellem -25°C til 60°C
Røret kan monteres direkte i armaturet som erstatning for almindeligt lysstofrør.
Gratis LED glimttænder medfølger – monter den og røret – så virker det!
(Ved dobbelt armatur skal der i nogle tilfælde ombygges – guide medfølger)
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Dette 60 cm, 9W T8-ENDURE60 LED rør, er den ideelle erstatning for traditionelle 18W lysstofrør. Det giver en attraktiv kombination af energieffektivitet og fremragende lyskvalitet.
Flicker free teknologi sikrer, at lyset er flimmerfrit, hvilket er ideelt for personer og dyr følsomme overfor flimmer. Det gør røret også velegnet til foto- og videooptagelser.
Vælg T8-ENDURE60 LED røret for en bæredygtig og langvarig belysningsløsning, der leverer konsistent og naturlig belysning til ethvert rum.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4500K |
| Kold hvid kulør | 6500K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 1215 lumens |
| Spredning | 160 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | G13 |
| Bredde | 600 mm. |
| Diameter | 27 mm. |
| Materiale | Nano plast |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 9W |
| Erstat | 18W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | 85V-265V |
| Energimærke | D (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.

