Ingen varer
Helt igennem enkel, stilren og fleksibel LED arkitektlampe fra Danske Nielsen Light, som du enten kan stille på bordet, eller du kan bruge den medfølgende bordklemmen til at montere den på bordkanten. Både armen og hovedet er utrolig fleksibel.
Lampen er dæmpbar via 3-step Touch og har yder mulighed for at ændre lyset fra 3000K og op til 6500K - tænd/sluk knappen sidder på det fleksible lampehoved.
Sendes inden for 4-6 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 06/04/2026
Helt igennem enkel, stilren og fleksibel LED arkitektlampe fra Danske Nielsen Light, som du enten kan stille på bordet, eller du kan bruge den medfølgende bordklemmen til at montere den på bordkanten. Både armen og hovedet er utrolig fleksibel.
Lampen er dæmpbar via 3-step Touch og har yder mulighed for at ændre lyset fra 3000K og op til 6500K - tænd/sluk knappen sidder på det fleksible lampehoved.
| Lyset | |
|---|---|
| Spredning | 120 grader |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 1085 mm. |
| Bredde | 140 mm. |
| Dybde | 195 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 10,5W |
| Spænding | 230V |
| Data | |
|---|---|
| Dæmpbar | Ja |
| Lumen (Lys-styrke) | 900 LM |
| CRI / Ra-værdi (Farvegengivelse) | 80 |
| Fatningstype | LED MODUL |
| Frekvens | 50-60 Hz |
| Forventet Levetid | 30.000 timer |
| IP-Klasse | IP20 |
| Længde | 1085 mm |
| Energiklasse | F |
| Fabriksgaranti | 2 År, 5 års fabriksgaranti på lyskilde |
NIELSEN LIGHT er et stærkt varemærke med fokus på veldesignede produkter i god kvalitet til overraskende lave priser!
Vores dygtige og erfarne medarbejdere har siden 1995 spottet trends og nye tendenser indenfor belysning, og NIELSEN LIGHT udvikler ideer og nye lamper i eget navn, ligesom firmaet samarbejder med dygtige designere og producenter for at sikre, at forbrugeren får gode og spændende produkter at vælge imellem, når de skal handle belysning.