Ingen varer
Opgrader din ovn med vores højkvalitets Ovnpære E14 - 25W, der er designet til at levere pålidelig og kraftfuld belysning, selv under de mest krævende forhold.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Introducerer en lyskilde designet til de mest krævende applikationer i hjemmet. Denne pære er ideel til ovne, da den kan modstå temperaturer op til 300°C.
Pæren leverer et ekstra varmt og hyggeligt lys, der ligner glødetråde fra de gamle traditionelle pærer. Dette gør den ideel til at skabe en indbydende atmosfære i ethvert køkken.
Med dimensioner på 48 x 22 mm passer denne pære perfekt i de fleste ovne uden at optage unødvendig plads. Den ekstra høje RA-værdi mellem 90-95 giver et levende og naturligt lys, der fremhæver alle farver på en flot måde, hvilket er særligt nyttigt ved madlavning.
Den er ydermere dæmpbar, hvilket giver dig mulighed for at tilpasse belysningen efter dine præferencer og behov. Det gør det lettere at skabe den rette stemning, uanset om du er i gang med madlavning eller blot nyder et afslappende øjeblik.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Dæmpbar | Ja |
| Lysstyrke | 100 lumens |
| RA | >= 90 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | E14 |
| Bredde | 48 mm. |
| Dybde | 22 mm. |
| Temperatur | Max 300 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 25W |
| Spænding | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
