På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Oplev en energieffektiv og fleksibel belysningsløsning med vores 6W dæmpbare LED pære, C37. Med en kompakt E14 fatning passer denne pære perfekt ind i en lang række lamper og belysningsarmaturer.
Funktioner:Opnå det perfekte lys ved at vælge imellem tre kulører:
Med dimensionerne 107 x 38 mm, passer denne LED pære perfekt ind i mange forskellige lamper og installationer, hvilket gør den til en alsidig og smart investering til dit hjem eller kontor.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Kold hvid kulør | 6000K |
| Dæmpbar | Ja |
| Lysstyrke | 480 lumens |
| Spredning | 160 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | E14 |
| Bredde | 107 mm. |
| Dybde | 38 mm. |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 6W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | G (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
