Ingen varer
Oplev fremragende belysning med Spectrum Mini 4W LED spot - den perfekte løsning til ethvert hjem eller kontor!
Sendes inden for 9-11 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Oplev en kompakt og kraftfuld belysningsløsning med vores Mini GU10 4W LED spot. Denne LED spot leverer 300 lumens lysstyrke og er designet til at tilsluttes direkte til en 230V forsyning, hvilket gør installationen både hurtig og enkel.
Med en spredning på 55 grader sikrer denne spot en bred og jævn lysfordeling, der er ideel til mange forskellige belysningsbehov. Dens høje kvalitet med en RA værdi på 80-85 garanterer et naturligt lys, der smukt og ægte gengiver alle farver.
Denne LED spot tilbyder to forskellige lysfarver, så du kan opnå den ønskede stemning i rummet:
Med dimensionerne 48 x Ø35 mm passer denne spot perfekt ind i trange rum og armaturer, der kræver en mindre lyskilde.
Vælg Mini GU10 4W LED spot for en effektiv, høj kvalitet og alsidig belysningsløsning, der passer til dine behov.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 300 lumens |
| Spredning | 55 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 48 mm. |
| Diameter | 35 mm. |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 4W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | G (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
