22771-0
Ny
5 X Dæmpbar PHILIPS MASTER VALUE GU10 LED Pære på KUN 4,7W i 2700K (erstatter 50 watt halogen)
Denne Philips LED GU10 pære, giver en alm. varm hvid halogen effekt og er ideel til spot belysning, hvor lyset er tændt meget eller døgnet rundt.
Pæren kan anvendes udendørs i indbygnings spot i udhæng eller i din garage/carport.
LED pæren giver store energibesparelser og minimerer vedligeholdelsesomkostningerne uden at gå på kompromis med lysstyrken, på den måde er investeringen tjent ind inden for et år.
Den erstatter de fleste eksisterende armaturer med en GU10 og designet som erstatning for 50 Watt halogenpærer.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 03/04/2026
5 X Dæmpbar PHILIPS MASTER VALUE GU10 LED Pære på KUN 4,7W i 2700K (erstatter 50 watt halogen)
Denne Philips LED GU10 pære, giver en alm. varm hvid halogen effekt og er ideel til spot belysning, hvor lyset er tændt meget eller døgnet rundt.
Pæren kan anvendes udendørs i indbygnings spot i udhæng eller i din garage/carport.
LED pæren giver store energibesparelser og minimerer vedligeholdelsesomkostningerne uden at gå på kompromis med lysstyrken, på den måde er investeringen tjent ind inden for et år.
Den erstatter de fleste eksisterende armaturer med en GU10 og designet som erstatning for 50 Watt halogenpærer.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 2700K |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 55 mm. |
| Materiale | Glas |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 3,7W |
| Spænding | 230V |
| Data | |
|---|---|
| Producent | Philips |
| Pære type | Spot pære |
| Dæmpbar | Ja |
| Farve på diode | Hvid (Almindelig Varm Hvid) |
| Lumen (Lys-styrke) | 355 LM |
| CRI / Ra-værdi (Farvegengivelse) | 82 |
| Power factor (PF) | 0,8 |
| Frekvens | 50-60 Hz |
| Forventet Levetid | 20.000 timer |
| Tænd/Sluk cyklus | 15.000 gange |
| IP-Klasse | IP32 |
| Energiklasse | E |
| Fabriksgaranti | 2 År |