23372-0
Ny
HiluX V1 GU10 LED pære i 3000K, er et prisbilligt alternativ til dig der gerne vil have et godt lys, til en god pris!
Pæren her leveres i lysfarven 3000K klar varm hvid, med en farvegengivelse på min. Ra90 - Denne LED GU10 bruger kun 5 Watt total og erstatter en halogen på 55+ Watt uden problemer. Spredningsvinkel på pæren er hele 60°
Et godt valg til prisen, og kan anvendes indendørs såvel som udendørs i dine spots i udhænget!
Pæren kan dæmpes fra 100% ned til 25% - Ønsker du en pære der kan dæmpe fra 100% ned til 3% så skal du vælge vores HiluX R6, R8, R9 eller R10.
Pæren er testet med følgende lysdæmper fra 2-14 stk.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 04/04/2026
HiluX V1 GU10 LED pære i 3000K, er et prisbilligt alternativ til dig der gerne vil have et godt lys, til en god pris!
Pæren her leveres i lysfarven 3000K klar varm hvid, med en farvegengivelse på min. Ra90 - Denne LED GU10 bruger kun 5 Watt total og erstatter en halogen på 55+ Watt uden problemer. Spredningsvinkel på pæren er hele 60°
Et godt valg til prisen, og kan anvendes indendørs såvel som udendørs i dine spots i udhænget!
Pæren kan dæmpes fra 100% ned til 25% - Ønsker du en pære der kan dæmpe fra 100% ned til 3% så skal du vælge vores HiluX R6, R8, R9 eller R10.
Pæren er testet med følgende lysdæmper fra 2-14 stk.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Spredning | 60 grader |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 5,2W |
| Spænding | 230V |
| Data | |
|---|---|
| Pære type | Spot pære |
| Dæmpbar | Ja |
| Farve på diode | Hvid (Klar Varm Hvid) |
| Lumen (Lys-styrke) | 450 LM |
| CRI / Ra-værdi (Farvegengivelse) | 90 |
| Fatningstype | GU10 |
| Power factor (PF) | 0,9 |
| Frekvens | 50-60 Hz |
| Tilsvarer halogenpære (Watt) | 55W |
| Forventet Levetid | 25.000 timer |
| IP-Klasse | IP21 |
| Længde | 54 mm |
| Farve på front | Transparent |
| Energiklasse | F |
| Fabriksgaranti | 2 År |