På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Opgrader dit hjem med vores GU10 9W LED spot, som er designet til at give dig den bedste lyskvalitet og fleksibilitet.
Denne LED spot sikrer en jævn fordeling af lyset, hvilket er ideelt til både indendørs og arbejdsbelysning. Den høje lyskvalitet tilbyder en flot og ægte fremstilling af farver, som er tilstrækkelig for langt de flestes behov.
Vælg blandt tre forskellige farvetemperaturer for at matche dine behov:
Med sin kompakte størrelse passer denne LED spot perfekt til de fleste indfatninger og lamper. Dog skal man være opmærksom på, at den ikke er egnet til våde miljøer på grund af dens IP20 klassificering.
Vælg GU10 9W LED spot når du ønsker effektiv og æstetisk belysning i hjemmet eller på kontoret, der passer til ethvert behov.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Kold hvid kulør | 6000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 720 lumens |
| Spredning | 110 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 56 mm. |
| Diameter | 50 mm. |
| Materiale | Nano plast |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 9W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | F (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
