24520-0
Ny
STAR GX53 LED pære på 4,5W i farven varm hvid 3000K med 470 Lumen.
Perfekt til steder hvor man normalt vil bruge en sparerpære, men ønsker at lyset skal tænde hurtig og med et klar varm lys.
Diameter: Ø75mm og dybde kun : 25mm
Sammenligning: Svare til ca. 40 watt halogen, men bruger kun 4,5 watt Total.
(kan anvendes udendørs under udhæng og i lukket lampehus)
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 15/04/2026
STAR GX53 LED pære på 4,5W i farven varm hvid 3000K med 470 Lumen.
Perfekt til steder hvor man normalt vil bruge en sparerpære, men ønsker at lyset skal tænde hurtig og med et klar varm lys.
Diameter: Ø75mm og dybde kun : 25mm
Sammenligning: Svare til ca. 40 watt halogen, men bruger kun 4,5 watt Total.
(kan anvendes udendørs under udhæng og i lukket lampehus)
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Spredning | 110 grader |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Dybde | 25 mm. |
| Diameter | 75 mm. |
| Materiale | Hård plast, Aluminium, PMMA (Akryl) |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 4.5W |
| Spænding | 230V |
| Data | |
|---|---|
| Pære type | Spot pære |
| Tiltænkt formål | Primær lyskilde |
| Dæmpbar | Nej |
| Farve på diode | Hvid (Almindelig Varm Hvid) |
| Lumen (Lys-styrke) | 470 LM |
| CRI / Ra-værdi (Farvegengivelse) | 82 |
| Fatningstype | GX53 |
| Frekvens | 50-60 Hz |
| Tilsvarer halogenpære (Watt) | 40W |
| Forventet Levetid | 15.000 timer |
| IP-Klasse | IP21 |
| Farve | Grå |
| Farve på front | Opal hvid |
| Energiklasse | F |
| Fabriksgaranti | 3 År |