Masser af lys til de store rum
Denne 150W High Bay er til dig, der leder efter en solid og driftsikker belysning til lagerhallen, værkstedet eller varehuset. Lampen leverer hele 25500 lumens så du får et rigtig flot lysudbytte uden at bekymre dig om strømforbruget.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 26/06/2026
Oplev høj ydeevne og energieffektivitet med denne 150W Gold LED High Bay. Tilslutning til en almindelig 230V forsyning sikrer nem installation og drift.
Produktet indeholder en integreret lyskilde og leveres med en 5 års producentgaranti, der giver dig tryghed ved købet. Den professionelle driver og effektive køling understøtter en lang levetid for hele produktet, så du kan nyde et pålideligt lys over tid.
Vælg denne LED High Bay, hvis du ønsker en kraftig, holdbar og energieffektiv belysning, der er ideel til industrianlæg, lagre eller andre store rum, hvor pålideligt lys er en nødvendighed.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Navigeringslys (100 lux) | Grov produktion og lager (min 200 lux) | Montage og pakning (min 300 lux) | Præcisionsarbejde (500 lux) | |
|---|---|---|---|---|
| 100 m2 | 1 stk. | 2 stk. | 2 stk. | 3 stk. |
| 500 m2 | 3 stk. | 6 stk. | 9 stk. | 15 stk. |
| 1000 m2 | 6 stk. | 12 stk. | 18 stk. | 29 stk. |
| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Neutral hvid |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Dæmpbar | Ja, 1-10V |
| Lysstyrke | 25500 lumens |
| Spredning | 90 grader |
| RA | >= 70 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 166 mm. |
| Diameter | 309 mm. |
| IP klassifikation | IP65 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 150W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | B (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| Specialcertificering | ▽D-mærket |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.

