LÆRK Udendørs Væglampe i sort med 12 Watt LED lyskilde.
Lærk er med sin elegante og stærke formgivning en væglampe, der passer til moderne arkitektur. LED lyset sparer energi og gør det let at orientere sig langs bygninger. Lampen lyser både op og ned med en flot effekt og er en behagelig stemningsskaber.
Det lækre ved lampen er, at du kan juster hvordan lyset skal komme ud. På billeder kan det ses hvordan man nemt kan juster lysets sprednings muligheder.
Sendes inden for 4-6 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 06/04/2026
LÆRK Udendørs Væglampe i sort med 12 Watt LED lyskilde.
Lærk er med sin elegante og stærke formgivning en væglampe, der passer til moderne arkitektur. LED lyset sparer energi og gør det let at orientere sig langs bygninger. Lampen lyser både op og ned med en flot effekt og er en behagelig stemningsskaber.
Det lækre ved lampen er, at du kan juster hvordan lyset skal komme ud. På billeder kan det ses hvordan man nemt kan juster lysets sprednings muligheder.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Spredning | 120 grader |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredde | 120 mm. |
| Dybde | 70 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 12W |
| Spænding | 230V |
| Data | |
|---|---|
| Dæmpbar | Nej |
| Lumen (Lys-styrke) | 890 LM |
| CRI / Ra-værdi (Farvegengivelse) | 80 |
| Fatningstype | LED MODUL |
| Forventet Levetid | 25.000 timer |
| IP-Klasse | IP54 |
NIELSEN LIGHT er et stærkt varemærke med fokus på veldesignede produkter i god kvalitet til overraskende lave priser!
Vores dygtige og erfarne medarbejdere har siden 1995 spottet trends og nye tendenser indenfor belysning, og NIELSEN LIGHT udvikler ideer og nye lamper i eget navn, ligesom firmaet samarbejder med dygtige designere og producenter for at sikre, at forbrugeren får gode og spændende produkter at vælge imellem, når de skal handle belysning.