Flot LED loftslampe med hvid kant.
Monteres nemt på loftet. Skru blot bagpladen fast og drej efterfølgende lampen fast.
Bemærk venligst at der skal laves hul i rammen, hvis ledningen ønskes ført ud til siden.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Oplev en kombination af effektivitet og elegance med denne 6W LED loftslampe. Designet med en diameter på 12 cm og en hvid kant, passer den perfekt ind i både moderne og klassisk indretning.
Lampen er nem at tilslutte til en 230V forsyning og leverer en imponerende lysstyrke på 660 lumens. Med en spredningsvinkel på 360 grader, sikrer den en jævn fordeling af lyset i rummet.
Med en RA værdi på 80-85, leverer denne lampe en høj lyskvalitet, der sikrer et naturligt lys. Det er ideelt til dem, der værdsætter lysets evne til at vist både mennesker og objekter i deres naturlige farver.
Bemærk, at produktets IP20-certificering betyder, at det ikke er modstandsdygtigt over for vand. Denne lampe er derfor bedst egnet til tørre områder indendørs.
Med stilfuldt design og alsidige belysningsmuligheder er denne LED loftslampe det perfekte valg til ethvert rum, der har brug for effektiv og elegant belysning.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Varm hvid |
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 660 lumens |
| Spredning | 360 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 20.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 30,6 mm. |
| Diameter | 121,2 mm. |
| Materiale | Aluminium |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 6W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | AC:220-240V, 50/60Hz |
| Energimærke | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| Lampe farve | Hvid |

V-Тac stræber efter at være blandt de førende inden for udvikling og udbredelse af energivenlige produkter. Inden for LED er V-Tac den 3 største LED producent i Europa.
V-Tac har ry for at være et af de mest pålidelige mærker på markedet. De tilbyder LED-produkter af fremragende kvalitet. Udover LED produktet dækker deres sortiment af energibesparende produkter og Solceller og varmepumper.
V-Tac er en europæisk virksomhed med hovedsæde i London.
Officiel distributør
Vi er den officielle distributør i Norden. Derfor køber du direkte fra "kilden" når du køber et V-tac produkt hos os - det sikrer dig hurtig og god service i alle henseender.
Europas 3 største LED producent
Udover at være udbredt i Skandinavien har V-Tac vundet stort indpas i Syd Europa. Bl.a lande som Italien, Frankrig og Spanien har taget V-tag til sig. V-Tac er tilstede i over 70 lande, hvilket sikrer dem en position som Europas 3 største LED producent.

