Flot LED loftslampe med hvid kant.
Monteres nemt på loftet. Skru blot bagpladen fast og drej efterfølgende lampen fast.
Bemærk venligst at der skal laves hul i rammen, hvis ledningen ønskes ført ud til siden.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Nyd effektiv og elegant belysning med denne kraftfulde 6W LED loftslampe designet til at opfylde dine daglige behov. Med en kompakt størrelse på 12,08 x 12,08 cm og en højde på 3,07 cm, passer denne lampe perfekt til ethvert rum, hvor du ønsker en stilren og moderne belysningsløsning.
Lampen har en stilfuld hvid kant, der komplimenterer de fleste indretninger, og med de dimensioner på 120,8 x 30,7 x 120,8 mm passer den perfekt til alle typer rum. Med en IP20-vurdering er den beregnet til indendørs brug, da den ikke er modstandsdygtig over for vand, men leverer fremragende præstation i tørre miljøer.
Udstyret med en integreret lyskilde, hvilket gør den vedligeholdelsesfri og giver langvarig lysstyrke uden behov for hyppige udskiftninger.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 660 lumens |
| Spredning | 360 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 20.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 30,7 mm. |
| Bredde | 120,8 mm. |
| Dybde | 120,8 mm. |
| Materiale | Aluminium |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 6W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | AC:220-240V, 50/60Hz |
| Energimærke | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| Lampe farve | Hvid |

V-Тac stræber efter at være blandt de førende inden for udvikling og udbredelse af energivenlige produkter. Inden for LED er V-Tac den 3 største LED producent i Europa.
V-Tac har ry for at være et af de mest pålidelige mærker på markedet. De tilbyder LED-produkter af fremragende kvalitet. Udover LED produktet dækker deres sortiment af energibesparende produkter og Solceller og varmepumper.
V-Tac er en europæisk virksomhed med hovedsæde i London.
Officiel distributør
Vi er den officielle distributør i Norden. Derfor køber du direkte fra "kilden" når du køber et V-tac produkt hos os - det sikrer dig hurtig og god service i alle henseender.
Europas 3 største LED producent
Udover at være udbredt i Skandinavien har V-Tac vundet stort indpas i Syd Europa. Bl.a lande som Italien, Frankrig og Spanien har taget V-tag til sig. V-Tac er tilstede i over 70 lande, hvilket sikrer dem en position som Europas 3 største LED producent.

