24536-0
Ny
En diskret væglampe fra LUTEC som kaster sit el-effektive lys hen ad husmuren.
Det avancerede LED-modul leverer 500 Lumen i lysstyrke, på trods af et forbrug på kun 8 Watt.
Lyskilden omgives delvist af en antracitgrå skærm i formstøbt aluminium, som gør at dens lys kan peges i forskellige retninger.
Selve hovedet kan nemlig frit roteres 360º, så du selv har fuld kontrol over belysningen.
Det hårde stel og gode indkapsling giver lampen en kapslingsklasse på IP54, så lampen trives i vind og vejr.
Fås også med strålende hoveder som kan justeres separat.
Se andre versioner og flere smukke lamper fra LUTEC under "Tilbehør og Relateret" herunder på siden.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 15/04/2026
En diskret væglampe fra LUTEC som kaster sit el-effektive lys hen ad husmuren.
Det avancerede LED-modul leverer 500 Lumen i lysstyrke, på trods af et forbrug på kun 8 Watt.
Lyskilden omgives delvist af en antracitgrå skærm i formstøbt aluminium, som gør at dens lys kan peges i forskellige retninger.
Selve hovedet kan nemlig frit roteres 360º, så du selv har fuld kontrol over belysningen.
Det hårde stel og gode indkapsling giver lampen en kapslingsklasse på IP54, så lampen trives i vind og vejr.
Fås også med strålende hoveder som kan justeres separat.
Se andre versioner og flere smukke lamper fra LUTEC under "Tilbehør og Relateret" herunder på siden.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 134 mm. |
| Bredde | 78 mm. |
| Materiale | Aluminium, Plastik |
| Temperatur | -20 / +50 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 8W |
| Spænding | 230V |
| Data | |
|---|---|
| Producent | LUTEC LIGHTING |
| Pære type | LED modul |
| Tiltænkt formål | Primær lyskilde & Dekoration |
| Dæmpbar | Nej |
| Farve på diode | Hvid (Klar Varm Hvid) |
| Lumen (Lys-styrke) | 1000 LM |
| CRI / Ra-værdi (Farvegengivelse) | 80 |
| Frekvens | 50-60 Hz |
| Kipbar | Ja |
| IP-Klasse | IP54 |
| Længde | 78 mm |
| Farve | Antrazit |
| Energiklasse | F |
| Fabriksgaranti | 5 År |
| Lyskilde inkluderet? | Ja |