26689-0
Ny
Det næststørste panel i 'Marcasite'-serien.
Elegant, cirkulært indbygnings panel med nem montering.
Med stilrent udseende og stærkt lys.
Den indbyggede LED lyskilde giver stærkt lys på 1370 Lumen i en dejlig, neutral hvid farvetemperatur på 3000 Kelvin.
Med EyeComfort, som er Philips nye standard for LED som ikke anstrenger øjnene.
Starter med det samme, uden at flimre.
Alt dette til et forbrug på kun 14 Watts, og så endda med en god energimærkning på A.
Det betyder at en giver en energibesparelse på op til 80% i forhold til en glødepære!
Perfekt til opbevarings rum, på kontoret eller sågar i køkkenet derhjemme.
Fås også i størrelserne: Ø10 og Ø21, samt Hadron-udgaven på Ø14.
Se de andre versioner under "Tilbehør og Relateret" herunder på siden.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 15/04/2026
Det næststørste panel i 'Marcasite'-serien.
Elegant, cirkulært indbygnings panel med nem montering.
Med stilrent udseende og stærkt lys.
Den indbyggede LED lyskilde giver stærkt lys på 1370 Lumen i en dejlig, neutral hvid farvetemperatur på 3000 Kelvin.
Med EyeComfort, som er Philips nye standard for LED som ikke anstrenger øjnene.
Starter med det samme, uden at flimre.
Alt dette til et forbrug på kun 14 Watts, og så endda med en god energimærkning på A.
Det betyder at en giver en energibesparelse på op til 80% i forhold til en glødepære!
Perfekt til opbevarings rum, på kontoret eller sågar i køkkenet derhjemme.
Fås også i størrelserne: Ø10 og Ø21, samt Hadron-udgaven på Ø14.
Se de andre versioner under "Tilbehør og Relateret" herunder på siden.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 167 mm. |
| Diameter | 160 mm. |
| Hulstørrelse | 150x150 mm. |
| Materiale | Plastik, Metal |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Spænding | 230V |
| Data | |
|---|---|
| Producent | Philips |
| Pære type | LED modul |
| Dæmpbar | Nej |
| Farve på diode | Hvid (Klar Varm Hvid) |
| Lumen (Lys-styrke) | 1370 LM |
| Frekvens | 50-60 Hz |
| Tilsvarer glødepære | 92 W |
| Forventet Levetid | 15.000 timer |
| IP-Klasse | IP20 |
| Farve | Hvid |
| Energiklasse | F |
| Fabriksgaranti | 5 År |
| Lyskilde inkluderet? | Ja |