26691-0
Ny
Lille og smart, dæmpbar Wi-Fi CCT "kelvin-regulerbare" LED Downlight på 6 watt - Ø115 mm.
Dette LED Downlight kan reguleres fra varm hvid 3000K og helt op til kold hvid 6500K. Det er smart til dig som ønsker at kunne styre lys farven på din belysning, på en nem måde. Ønsker du f. eks. lyset 4500K fordi du skal arbejde eller lyset 3000K fordi der skal hygges.
Så alt i alt et perfekt downlight til virksomheder men også til private, der ønsker godt lys som kan styres i farveinterval. (de hvide nuancer)
Styr Lyset Med:
AIGO SMART App´en, Amazon Alexa, Google Home og Google Assistant.
Leveres med driver og controller i en løsning, så det er nemt at monter.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 15/04/2026
Lille og smart, dæmpbar Wi-Fi CCT "kelvin-regulerbare" LED Downlight på 6 watt - Ø115 mm.
Dette LED Downlight kan reguleres fra varm hvid 3000K og helt op til kold hvid 6500K. Det er smart til dig som ønsker at kunne styre lys farven på din belysning, på en nem måde. Ønsker du f. eks. lyset 4500K fordi du skal arbejde eller lyset 3000K fordi der skal hygges.
Så alt i alt et perfekt downlight til virksomheder men også til private, der ønsker godt lys som kan styres i farveinterval. (de hvide nuancer)
Styr Lyset Med:
AIGO SMART App´en, Amazon Alexa, Google Home og Google Assistant.
Leveres med driver og controller i en løsning, så det er nemt at monter.
| Lyset | |
|---|---|
| Spredning | 110 grader |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 32 mm. |
| Diameter | 115 mm. |
| Hulstørrelse | 100-110 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 6W |
| Spænding | 230V |
| Data | |
|---|---|
| Producent | Aigostar |
| Tiltænkt formål | Primær lyskilde |
| Dæmpbar | Ja, via app |
| Farve på diode | CCT |
| Lumen (Lys-styrke) | 360 LM |
| CRI / Ra-værdi (Farvegengivelse) | 80 |
| Power factor (PF) | 0,9 |
| Frekvens | 50-60 Hz |
| Forventet Levetid | 20.000 timer |
| IP-Klasse | IP20 |
| Farve | Hvid |
| Energiklasse | F |
| Fabriksgaranti | 2 År |
| Lyskilde inkluderet? | Ja |