Ingen varer
29403-0
Ny
Pendlet udgaven af Focus Track Micro i DimTone.
Med Comfortlinse og den nyeste LED-teknik som giver strålende og behageligt lys. Alsidig belysning til professionelle omgivelser som mødelokaler og udstillinger, eller i privaten, over spisebordet eller læsehjørnet.
Kan tilsluttes med 1-faset adapter som medfølger, og leveres med 1,9 meter færdigmonteret stofledning i samme farve som armaturet, kan også fås tilpasset i ønsket længde og farve.
Lampen er med DimTone effekt, men hvad betyder DimTone?
DimTone betyder at når du dæmper lyset, så ændre farven sig fra 2700K og ned til 2000K lysfarve, som var det en helt alm. gammeldags halogenpære! Dog er det unikke ved denne LED lampe at den bevarer farvegengivelsen på 95% under dæmpning.
Ønskes lysfarven 2700K så skal du blot nøjes med at dæmpe spottet ca. 5%
Varen er desværre ikke på lager i øjeblikket
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 15/04/2026
Pendlet udgaven af Focus Track Micro i DimTone.
Med Comfortlinse og den nyeste LED-teknik som giver strålende og behageligt lys. Alsidig belysning til professionelle omgivelser som mødelokaler og udstillinger, eller i privaten, over spisebordet eller læsehjørnet.
Kan tilsluttes med 1-faset adapter som medfølger, og leveres med 1,9 meter færdigmonteret stofledning i samme farve som armaturet, kan også fås tilpasset i ønsket længde og farve.
Lampen er med DimTone effekt, men hvad betyder DimTone?
DimTone betyder at når du dæmper lyset, så ændre farven sig fra 2700K og ned til 2000K lysfarve, som var det en helt alm. gammeldags halogenpære! Dog er det unikke ved denne LED lampe at den bevarer farvegengivelsen på 95% under dæmpning.
Ønskes lysfarven 2700K så skal du blot nøjes med at dæmpe spottet ca. 5%
| Lyset | |
|---|---|
| Spredning | 36 grader |
| CCT kulør | 2000-2700K |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 95 mm. |
| Diameter | 60 mm. |
| Materiale | Aluminium |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 10W |
| Spænding | 230V |
| Data | |
|---|---|
| CCT kulør | 2000-2700 |
| Producent | Hidealite |
| Pære type | LED modul |
| Dæmpbar | Ja |
| DimTone / Dim-To-Warm | Ja |
| Lumen (Lys-styrke) | 620 LM |
| CRI / Ra-værdi (Farvegengivelse) | 95 |
| Forventet Levetid | 50.000 timer (L70/B10) |
| IP-Klasse | IP20 |
| Farve | Hvid |
| Energiklasse | F |
| Fabriksgaranti | 5 År |
| Lyskilde inkluderet? | Ja |