Sendes inden for 44-46 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 16/05/2026
Udforsk effektiv belysning med denne 18W LED projektør, ideel til forskellige udendørsaktiviteter, herunder jagt. Designet til at levere et koncentreret lys med en 20° spredning, giver denne projektør en lysstråle, der sikrer præcis belysning, hvor der er brug for det.
Denne arbejdslampe er skabt til at modstå barske udendørs miljøer, takket være dens robuste design og IP65 beskyttelse. Med dimensioner på 675 x 420 x 365 mm, er den let at integrere i forskellige installationsmiljøer. Den integrerede lyskilde kombineret med en professionel driver og effektiv køling sikrer pålidelig drift.
Uanset om du bruger den i professionelle eller personlige sammenhænge, vil denne LED projektør give dig den nødvendige lysstyrke og kvalitet, du har brug for, hvilket gør den til et ideelt valg for dem, der kræver både ydeevne og pålidelighed.
| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Grøn |
| Dæmpbar | Nej |
| Spredning | 20 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 420 mm. |
| Bredde | 675 mm. |
| Dybde | 365 mm. |
| Materiale | Aluminium |
| IP klassifikation | IP65 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 18W |
| Spænding | 24V DC |
| Spændingsinterval | 100-240V,50/60Hz |
| Sensor kompatibel | Ja - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.

