Ingen varer
Robust bygget projektør med indbygget PIR sensor.
Projektøren passer perfekt til eksempelvis haven, indkørslen eller gårdspladsen.
Bag på projektøren sidder en indbygget samledåse, hvor ledning kobles til projektøren.
Sensoren kan indstilles til hvor længe lyset skal være tændt, fra 10 sekunder til 7 minutter.
Det er også muligt at indstille lysfølsomheden på sensoren, så den ikke er aktiv hele døgnet.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 22/05/2026
Denne robuste 20W LED projektør er det oplagte valg til at skabe tryghed og overblik i din indkørsel, have eller på gårdspladsen. Med sit stilrene design i enten sort eller hvidt aluminium, integreres den diskret i de fleste moderne hjem. Modellen fås i tre varianter, så du kan vælge mellem en neutral hvid farvetemperatur på 4000K eller en varm hvid udgave på 3000K, alt efter hvilket udtryk du ønsker omkring din bolig.
Intelligent PIR-sensor for optimal komfort
Den indbyggede PIR-sensor sørger for, at lyset tænder præcis, når der er brug for det. Du kan nemt tilpasse sensoren til dine behov ved at indstille lystiden fra 10 sekunder til 7 minutter, samt justere lysfølsomheden. Dette sikrer, at projektøren kun aktiveres, når det er nødvendigt, hvilket giver en indbydende velkomst og øget sikkerhed uden unødigt energiforbrug.
Pålidelig Samsung LED-teknologi
Projektøren er udstyret med en effektiv Samsung LED-chip, der sikrer en høj lyskvalitet og langvarig drift. Med en RA-værdi på 80 får du en god farvegengivelse, der gør omgivelserne tydelige og naturlige i mørket. Som et bevis på den høje driftssikkerhed og kvalitet, leveres produktet med 5 års garanti på selve LED-chippen.
Robust konstruktion til udendørs brug
Med en IP65-klassificering er projektøren fuldt støvtæt og beskyttet mod vandstråler, hvilket gør den yderst modstandsdygtig over for det danske vejr. Den kompakte størrelse på 60 x 128 x 157 mm og den praktiske, indbyggede samledåse på bagsiden gør monteringen enkel og overskuelig, selv for dig der ikke er ekspert i el-installationer.
Et holdbart valg til det moderne udemiljø
Denne 20W LED projektør kombinerer moderne teknologi med et funktionelt design, der passer perfekt til den æstetiske bolig. Med en bred spredningsvinkel på 100 grader får du en jævn og behagelig belysning, der effektivt oplyser dine udendørsarealer. Ved at vælge denne løsning får du en pålidelig og langtidsholdbar belysning, der gør din hverdag både lettere og mere tryg.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 1510 lumens |
| Spredning | 100 grader |
| RA | >= 80 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 60 mm. |
| Bredde | 128 mm. |
| Dybde | 157 mm. |
| Materiale | Aluminium |
| IP klassifikation | IP65 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 20W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | AC:220-240V, 50Hz |
| Energimærke | F (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| Guide type | Projektør |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Product Information Document Fische | Se dokumentet |
| Brugervejledning | Se dokumentet |

V-Тac stræber efter at være blandt de førende inden for udvikling og udbredelse af energivenlige produkter. Inden for LED er V-Tac den 3 største LED producent i Europa.
V-Tac har ry for at være et af de mest pålidelige mærker på markedet. De tilbyder LED-produkter af fremragende kvalitet. Udover LED produktet dækker deres sortiment af energibesparende produkter og Solceller og varmepumper.
V-Tac er en europæisk virksomhed med hovedsæde i London.
Officiel distributør
Vi er den officielle distributør i Norden. Derfor køber du direkte fra "kilden" når du køber et V-tac produkt hos os - det sikrer dig hurtig og god service i alle henseender.
Europas 3 største LED producent
Udover at være udbredt i Skandinavien har V-Tac vundet stort indpas i Syd Europa. Bl.a lande som Italien, Frankrig og Spanien har taget V-tag til sig. V-Tac er tilstede i over 70 lande, hvilket sikrer dem en position som Europas 3 største LED producent.

