Ingen varer
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 16/05/2026
Opgrader din belysning med denne 9W dæmpbare LED-pære med en praktisk R7S fatning. Denne pære er en kraftfuld erstatning for traditionelle 150W pærer og tilbyder moderne LED-teknologi, der giver energibesparelser og længere levetid.
Med en imponerende lysstyrke på 1200 lumens og en høj spredning på 360 grader, sikrer denne pære en jævn og kraftfuld belysning i alle retninger. Den høje lyskvalitet med en RA værdi på 80-85 sikrer, at farver vises naturligt og ægte, hvilket gør den perfekt til både hjemmet og arbejdspladsen.
Takket være LED af den højeste kvalitet, kan pæren levere op til 50.000 timers drift med minimal reduktion i lysstyrke. Den indbyggede professionelle driver og effektive køleløsning sikrer produktets levetid og driftssikkerhed.
Tilgængelig i en behagelig Varm hvid (3000K), der giver en beroligende og hyggelig belysning, ideel til at skabe en afslappende atmosfære i dit hjem.
Med dimensioner på 78 x Ø28 mm, er denne pære kompakt, hvilket gør installationen nem og fleksibel.
Vælg denne R7S 78mm / 9W pære som din energivenlige og pålidelige belysningsløsning!
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Dæmpbar | Ja |
| Lysstyrke | 1200 lumens |
| Spredning | 360 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | R7s |
| Bredde | 78 mm. |
| Diameter | 28 mm. |
| Materiale | Termisk PVC |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 9W |
| Erstat | 150W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.

