På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 16/05/2026
Oplev belysning på et nyt niveau med denne 14W dæmpbare LED pære, der er designet til at levere en imponerende lysstyrke på 1700 lumens. Denne pære erstatter effektivt traditionelle 170W lyskilder og er skabt til at give et flimmerfrit lys, perfekt til både hjemmet og professionelle indstillinger som foto- og videooptagelser.
Vælg mellem en varm hvid farvetone (3000K), der skaber en behagelig, varm og afslappende atmosfære, hvilket er ideelt til både boliger og kommercielle miljøer, hvor der ønskes en hyggelig stemning.
Med sin professionelle driver og fremragende køling, er denne LED pære designet til at imødekomme de højeste krav til ydeevne og levetid, hvilket gør den til en økonomisk og miljøvenlig løsning til alle dine belysningsbehov.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Dæmpbar | Ja |
| Lysstyrke | 1700 lumens |
| Spredning | 360 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | R7s |
| Bredde | 78 mm. |
| Diameter | 28 mm. |
| Materiale | Termisk PVC |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 14W |
| Erstat | 170W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.

