Sendes inden for 9-11 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Oplev en fortryllende belysning på dit foretrukne sted med denne sofistikerede, ophængte lampeskærm. Perfekt til at tilføre et strejf af elegance og varme til ethvert rum.
Effekt: 10W, der sikrer en energieffektiv belysning.
Produktet er designet med fokus på høj kvalitet og æstetik, ideelt for dem der ønsker at skabe en hyggelig stemning i hjemmet med en varm kulør. Uanset om det er til stuen, køkkenet eller et afslapningsområde, kan denne lampeskærm forhøje rummets elegance og velvære.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Lysstyrke | 800 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredde | 90 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 10W |
| Spænding | 48V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| Farve | Sort |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
