Moderne skinnespot fra Spectrum.
Der medfølger to reflektorer med henholdsvis 36 og 60 graders spredning.
Spotten kan indstilles til enten:
- 15W med lysstyrke på 1500 lumen.
- 27W med lysstyrke på 2500 lumen.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Med en effekt på 27W og tilslutning til en 230V forsyning, er dette 3-fasede skinnespot den ideelle løsning til både hjemmet og professionelle miljøer, hvor der er brug for høj lysstyrke og fleksibilitet.
Fremragende Lysstyrke og KvalitetUdstyret med 2500 lumens og en spredningsgrad på 60 grader, leverer dette skinnespot en jævn og kraftfuld belysning. Den ekstra høje lyskvalitet, med en RA værdi på 90-95, sikrer at farver fremstår levende og naturlige. Dette gør den velegnet til selv de mest krævende opgaver.
Lang Levetid og HoldbarhedVed brug af LED-komponenter af højeste kvalitet, kan en drift på op til 50.000 timer forventes, med minimalt lysstyrketab. Den robuste konstruktion og professionelle driver sikrer en lang levetid i kombination med fremragende køleegenskaber.
Fleksible LysindstillingerDimensionerne på dette skinnespot er 170 x Ø74 mm, og det kommer i en stilfuld hvid farve, der passer ind i de fleste indretninger. Det har en IP20-klassificering, hvilket betyder det er ikke vandtæt og derfor primært egnet til indendørs brug.
Giv dine rum den perfekte belysning med dette alsidige og højtydende skinnespot, der kombinerer kvalitet, lang levetid og energieffektivitet.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 2500 lumens |
| Spredning | 60 grader |
| RA | >= 90 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Dybde | 170 mm. |
| Diameter | 74 mm. |
| Materiale | Aluminum, plastik |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 27W |
| Spænding | 230V |
| Data | |
|---|---|
| Farve | Hvid |
| Farve | Hvid |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
