Sendes inden for 9-11 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Oplev en fantastisk lysoplevelse med vores G9 4,5W LED pære, designet til at levere en perfekt kombination af effektivitet og stil. Det er en ideel erstatning for traditionelle halogenpærer og sikrer, at dit hjem bliver badet i et klart og hyggeligt lys.
Den professionelle og driftssikre driver samt god køling understøtter produktets pålidelighed og sikrer en lang levetid. Pæren er kompatibel med 230V forsyning og passer perfekt i armaturer med en G9 fatning.
Varm hvid lyset er ideelt til stuer, soveværelser eller enhver plads, hvor en behagelig og afstressende atmosfære ønskes.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Lysstyrke | 540 lumens |
| Spredning | 300 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | G9 |
| Dybde | 18 mm. |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 4.5W |
| Spænding | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
