Sendes inden for 9-11 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
40W LED panel designet til optimal energieffektivitet og belysning i moderne miljøer. Med en lysstyrke på 4400 lumens og en høj lyseffektivitet på 135lm/W opnår du en jævn lysfordeling over et stort område.
Panelet har en høj spredningsvinkel på 120 grader og anvender høj kvalitet LED, hvilket sikrer en levetid på op til 50.000 timer. Med en RA værdi på 80-85 fremhæver lyskvaliteten elementernes naturlige farver.
Udviklet med en professionel driver og effektiv køling, der sikrer langvarig drift og minimal vedligeholdelse. LED panelet tilsluttes nemt til en 230V forsyning.
Med dimensioner på 1195 x 32 x 295 mm og en stilfuld hvid kant, passer panelet perfekt ind i både erhvervsmæssige og private indretninger.
Dækker en 5 års producentgaranti, der sikrer tryghed i dit køb og langvarig brug.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Lysstyrke | 4400 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| UGR | 19 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 32 mm. |
| Bredde | 1195 mm. |
| Dybde | 295 mm. |
| Materiale | Aluminium+PS |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 40W |
| Spænding | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
