På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Dette LED armatur tilbyder en effekt på 60W og er designet til tilslutning til en 230V forsyning. Med dets fortræffelige lysoutput på 8100 lumens og en spredningsvinkel på 130 grader, sikrer det en jævn fordeling af lys, der kan oplyse enhver arbejdsstation eller rum med klarhed og præcision.
Armaturet har en RA værdi på 80-85, hvilket garanterer en fremragende lyskvalitet, der fremhæver farverne naturligt og ægte. Dette gør det ideelt til steder, hvor farvegengivelse er vigtigt, såsom i butikker, kontorer eller hjemme.
Lysets kulør er tilgængelig i varm hvid, der skaber en behagelig og afstressende atmosfære. Dette gør armaturet ideelt til installation i rum, hvor der ønskes en hyggelig og varm belysning.
Med dimensioner på 1700 x 60 x 75 mm, passer dette LED armatur i mange forskellige miljøer. Det er dog vigtigt at bemærke, at produktet har en IP20 klassifikation og er derfor ikke modstandsdygtigt over for vand.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Lysstyrke | 8100 lumens |
| Spredning | 130 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 60 mm. |
| Bredde | 1700 mm. |
| Dybde | 75 mm. |
| Materiale | Aluminium |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 60W |
| Spænding | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
