Sendes inden for 9-11 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Oplev den perfekte belysningsløsning med denne skinnespot, designet til at levere høj lyskvalitet og naturligt lys, der fremhæver farver på en smuk og ægte måde. Ideel til forskellige indretninger, tilføjer denne spot varme og indbydende atmosfære til ethvert rum.
Den varme hvide lysfarve (3000K) bidrager til en behagelig og afstressende atmosfære, der er perfekt til at skabe en hyggelig stemning i både private og professionelle omgivelser.
Let at integrere i eksisterende lamper eller skinnesystemer, denne skinnespot sikrer en jævn belysning og en bred lysdækning takket være dens spredningsvinkel på 35 grader.
Med en kompakt størrelse på 90 mm, passer denne skinnespot problemfrit ind i ethvert design uden at gå på kompromis med lyseffekten. Dog bør det bemærkes, at den har en beskyttelsesgrad på IP20, hvilket betyder, at den ikke er modstandsdygtig over for vand og derfor bedst anvendes indendørs.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Lysstyrke | 300 lumens |
| Spredning | 60 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredde | 90 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 10W |
| Spænding | 48V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
