Sendes inden for 9-11 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Oplev sikkerhed og skønhed i din have med denne elegante havelampe. Dens slanke design og effektive lysstyrke gør den til et uundværligt element for enhver udendørs indretning.
Med en effekt på 3W og tilslutning til 230V forsyning, er det en pålidelig belysningsløsning, der kombinerer æstetik og funktionalitet.
Oplev et naturligt lys med en lysstyrke på 120 lumens og en høj lyskvalitet med en RA værdi på 80-85. Denne lampe sikrer, at farverne fremstår ægte og levende, hvilket skaber en naturlig og behagelig atmosfære.
Lampen udsender en varm hvid farve på 3000K, som giver en afslappende og hyggelig stemning. Perfekt til en aften i haven, hvor man ønsker at nyde øjeblikket i skæret af behageligt lys.
Med dimensionerne 500 x 42 mm og en højde på 40 cm, er denne lampe både kompakt og effektiv. Takket være IP54 klassificeringen, kan den modstå fugtig luft og vandstænk, hvilket gør den ideel til udendørs brug året rundt.
Med denne havelampe får du både stil og funktionalitet, der vil lyse op i enhver udendørs indretning.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Lysstyrke | 120 lumens |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredde | 500 mm. |
| Dybde | 42 mm. |
| Materiale | Aluminium |
| IP klassifikation | IP54 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 3W |
| Spænding | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
