På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Opgrader dit belysningssystem med denne 120cm, 18W CABINET LINEAR T5 LED armatur, som leverer 1800 lumens af lysstyrke. Dette LED-armatur er en pålidelig løsning, der tilføjer både funktionalitet og æstetik til ethvert rum.
Med en høj lyskvalitet og en RA værdi på 80-85, garanterer dette armatur et naturligt lys, der gengiver farver på en smuk og autentisk måde. Perfekt til arbejdsmiljøer, da det sikrer, at materialer og emner vises i deres allerbedste lys.
Designet med en spredning på 120 grader, sørger armaturet for en jævn fordeling af lys i hele området. Dette sikrer, at ingen hjørner efterlades i skygge, hvilket gør det optimalt til arbejdsstationer eller åbne rum.
Armaturet er skabt til at passe let ind i kabinetter og andre begrænsede områder uden at optage unødvendig plads.
Lyset har en neutral hvid kulør, som tilbyder et optimalt arbejdsmiljø ved at eliminere blå og gule toner. Det sikrer, at belyste genstande fremstår helt naturlige og uden farveforvrængninger.
Bemærk venligst, at armaturet har en IP20 klassificering og er derfor ikke modstandsdygtigt over for vand. Det er velegnet til indendørs brug i tørre områder.
Transformér din belysningsopsætning med dette effektive og stilfulde LED-armatur, der bringer høj kvalitet og jævn lysfordeling til dine rum.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Lysstyrke | 1800 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 21 mm. |
| Bredde | 1183 mm. |
| Dybde | 32 mm. |
| Materiale | PC plastik |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 18W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
