På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Oplev en kombination af energieffektivitet og høj lyskvalitet med denne GU10 12W AR111 LED pære. Perfekt til både hjemmebrug og professionel belysning, denne pære leveres med en rækkefølge af elementer, der optimerer dens ydeevne.
Ved at benytte komponenter af højeste kvalitet, sikrer vi en drifttid op til 50.000 timer med minimal fald i lysstyrke. Det betyder, at du kan forvente en lang levetid fra dit produkt, understøttet af en professionel driver og effektiv køling.
Vælg mellem to lyskulører baseret på dine behov:
Med en dimension på 111 x 78 mm, passer denne pære i kompakte indstillinger, samtidig med at den giver en kraftfuld belysning. Investér i en lyskilde der ikke kun lyser op men også bevarer farveægthed og skaber en passende atmosfære i alle rum.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Lysstyrke | 1100 lumens |
| Spredning | 15 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | GU10 |
| Bredde | 111 mm. |
| Dybde | 78 mm. |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 12W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | G (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
