På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 12/04/2026
Oplev en pære, der kombinerer effektivitet med lang levetid og giver en førsteklasses lysoplevelse. Denne G9 LED bærer en effekt på 4,5W og anvender en G9 fatning, som let tilsluttes til 230V forsyning.
Med en lysstyrke på hele 560 lumens og en spredning på 300° sikrer denne LED-pære en jævn og bred distribution af lys. En RA-værdi på 80-85 garanterer lys af høj kvalitet, der troværdigt fremhæver farverne i din bolig. Denne kvalitet er tilstrækkelig for de fleste behov, både i hjemmet og på arbejdspladsen.
Med LED-komponenter af højeste kvalitet tilbyder denne pære en levetid på op til 50.000 timer. Den minimale reduktion i lysstyrke over tid og den indbyggede professionelle driver sikrer driftssikkerhed og holdbarhed. En 5 års producentgaranti giver ekstra tryghed for kvaliteten.
Med denne pære kan du forvente en stabil og energetisk lyskilde, som udover at give et klart og naturligt lys, også reducerer energiforbruget betydeligt i forhold til traditionelle lyskilder.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Lysstyrke | 560 lumens |
| Spredning | 300 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | G9 |
| Dybde | 18 mm. |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 4.5W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
