Sendes inden for 9-11 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Oplev en moderne og energibesparende løsning med dette 120 cm Limea LED armatur, der leverer en lysstyrke på 2900 lumens. Med en effekt på 36W og en bred lysfordeling på 120 grader, sikrer dette armatur en jævn og effektiv belysning, perfekt til både indendørs og udendørs brug.
Armaturet har en farvetemperatur på 6000K (kold hvid), hvilket giver et skarpt, blåtone lys. Perfekt til brug i malerkabiner, akvarier eller speciel dekoration, hvor en sådan belysning er ønsket.
Dette LED armatur er ideelt for dem, som ønsker en effektfuld og pålidelig belysningsløsning i både udfordrende udendørs miljøer og nicheapplikationer.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Kold hvid kulør | 6000K |
| Lysstyrke | 2900 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 73 mm. |
| Bredde | 1200 mm. |
| Dybde | 85 mm. |
| Materiale | Plastik |
| IP klassifikation | IP65 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 36W |
| Spænding | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
