Sendes inden for 9-11 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Opgrader din belysning med dette 27W 60x60 LED panel, der kombinerer effektivitet med et stilfuldt design. Dette LED panel er ideelt til både hjem og arbejdspladser, hvor det kan skabe en hyggelig og behagelig atmosfære.
Specifikationer:Med en lysfarve på 3000K giver panelet en varm hvid belysning, der skaber en behagelig og afstressende atmosfære. Denne kulør er perfekt til at skabe en hyggelig stemning i ethvert rum. Den fokuserede lysvinkel på 40 grader sikrer et kontrolleret og præcist lys, ideelt til både belysning af specifikke områder og til generel rumbelysning.
Det er designet til at fremhæve farverne på en naturlig og ægte måde takket være dets høje RA-værdi, hvilket gør det velegnet til langt de fleste behov. IP20 klassificeringen betyder, at det er bedst egnet til tørre indendørsområder, da det ikke er modstandsdygtigt over for vand.
Dette LED panel er en fremragende løsning for dem, der søger en bæredygtig og energi-effektiv belysningsmulighed, uden at gå på kompromis med stilen eller funktionaliteten.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Lysstyrke | 2600 lumens |
| Spredning | 40 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 180 mm. |
| Bredde | 188 mm. |
| Dybde | 188 mm. |
| Materiale | Aluminium |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 27W |
| Spænding | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
