Ingen varer
Sendes inden for 9-11 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Oplev en effektiv og kraftfuld belysningsløsning med denne 108W LED high bay, som enkelt tilsluttes en 230V forsyning. Denne lampe er ideel til områder, hvor et fokuseret og stærkt lys er nødvendigt.
Med en imponerende lysstyrke på 10400 lumens og en strålevinkel på 40 grader, får du et kontrolleret og præcist lys, der skaber den perfekte arbejdsbelysning. Den høje lyskvalitet med en RA værdi på 80-85 sikrer, at farverne fremstår naturlige og klare.
Lyset findes i en varm hvid (3000K) kulør, der skaber en behagelig og afstressende atmosfære. Denne varme tone er ideel til at skabe en hyggelig stemning, perfekt til afslapning eller fokuseret arbejde.
Designet til primært indendørs brug, er denne LED high bay nem at montere og vedligeholde. Dens robuste bygning sikrer, at du får en pålidelig belysningsløsning, der holder længe.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Lysstyrke | 10400 lumens |
| Spredning | 40 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 180 mm. |
| Bredde | 348 mm. |
| Dybde | 348 mm. |
| Materiale | Aluminium |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 108W |
| Spænding | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
