Skal forsynes direkte med 230V.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 16/05/2026
Oplev den perfekte belysning med denne alsidige 8W LED pære udstyret med en E27 stor fatning. Perfekt til daglig brug, og designet til at tilsluttes en 230V forsyning.
Med en imponerende lysstyrke på 900 lumens og en høj spredning på 360 grader, sikrer denne LED pære en jævn og effektiv lysfordeling i ethvert rum. Nyd den høje lyskvalitet med RA værdi på 80-85, der tilbyder et naturligt lys, som viser alle farverne på en flot og ægte måde.
LED pæren anvender materialer af højeste kvalitet, hvilket sikrer en driftstid op til 50.000 timer med kun minimalt fald i lysstyrken over tid. Den professionelle og driftssikre driver kombineret med en effektiv køling bekræfter den lange levetid for hele produktet.
Vælg en kulør på lyset i Varm hvid (3000K). Den varme kulør skaber en behagelig og afstressende atmosfære, perfekt til at nyde en hyggelig stemning i hjemmet.
Med en størrelse på 120 x Ø50 mm, passer denne LED pære nemt i de fleste lamper og lyssætninger uden at gå på kompromis med æstetik eller funktionalitet.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Varm hvid |
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Lysstyrke | 900 lumens |
| Spredning | 360 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | E27 |
| Højde | 120 mm. |
| Diameter | 50 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 8W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | 100-240V AC, 50/60HZ |
| Energimærke | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.

