23385-0
Ny
EVA 3 GEN2 udendørs LED indbygningsspot i Mat Sort og 2700K, er et super kraftig lille og kompakt LED spot, og med en højde på kun 38mm samt et udskæringsmål på kun Ø55-Ø64 mm. Meget velegnet til steder hvor man vil have et spot der ikke syner af meget, eller hvor der ikke er meget indbygnings højde.
Lavet i søvandsbestandig maling med 5 års korrosionsgaranti! - Derfor vedligeholdsfri.
Spottet er dæmpbar med CR og LED lysdæmper og har en MEGET høj farvegengivelse på hele Ra97 og i en lysfarve på 2700K.
EVA 3 er IP54 så det er godkendt til brug indendørs og i baderum. Er endvidere velegnet til indbygning i listelofter / profilbrædder grundet den lille diameter.
Må monteres direkte i isolering og mod dampspærre og er til direkte tilslutning af 220V-240V.
Nem og hurtig installation ved hjælp af kraftig fjeder montering og leveres med tilslutnings-boks så du kan videresløjfes fra spot til spot.
Der gives hele 5 års garanti på dette produkt!
Testet med følgende lysdæmper: (min. 2 og MAX 14 stk. anbefales på samme dæmper)
- FUGA LED skydelysdæmper 120W
- FUGA LED Touch lysdæmper 250IR
- IHC Wireless lampeudtag version-2 (for LED)
- Eltako dåse- og tavlelysdæmper til LED
- EASYDIMMER 200 LED LYSDÆMPER
- SG LEDDIM 200
- LED lednings lysdæmper
- SMART LED DÅSE LYSDÆMPER WIFI/PUSH - 150W, 230V
- Vores Zigbee 230V LED Lysdæmper
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 13/05/2026
EVA 3 GEN2 udendørs LED indbygningsspot i Mat Sort og 2700K, er et super kraftig lille og kompakt LED spot, og med en højde på kun 38mm samt et udskæringsmål på kun Ø55-Ø64 mm. Meget velegnet til steder hvor man vil have et spot der ikke syner af meget, eller hvor der ikke er meget indbygnings højde.
Lavet i søvandsbestandig maling med 5 års korrosionsgaranti! - Derfor vedligeholdsfri.
Spottet er dæmpbar med CR og LED lysdæmper og har en MEGET høj farvegengivelse på hele Ra97 og i en lysfarve på 2700K.
EVA 3 er IP54 så det er godkendt til brug indendørs og i baderum. Er endvidere velegnet til indbygning i listelofter / profilbrædder grundet den lille diameter.
Må monteres direkte i isolering og mod dampspærre og er til direkte tilslutning af 220V-240V.
Nem og hurtig installation ved hjælp af kraftig fjeder montering og leveres med tilslutnings-boks så du kan videresløjfes fra spot til spot.
Der gives hele 5 års garanti på dette produkt!
Testet med følgende lysdæmper: (min. 2 og MAX 14 stk. anbefales på samme dæmper)
- FUGA LED skydelysdæmper 120W
- FUGA LED Touch lysdæmper 250IR
- IHC Wireless lampeudtag version-2 (for LED)
- Eltako dåse- og tavlelysdæmper til LED
- EASYDIMMER 200 LED LYSDÆMPER
- SG LEDDIM 200
- LED lednings lysdæmper
- SMART LED DÅSE LYSDÆMPER WIFI/PUSH - 150W, 230V
- Vores Zigbee 230V LED Lysdæmper
| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Varm hvid |
| Varm hvid kulør | 2700K |
| Dæmpbar | Ja |
| Spredning | 38 grader |
| RA | >= 97 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| IP klassifikation | IP54 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Erstat | 60W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | F (A-G) |
| Data | |
|---|---|
| Farve | Sort |
| Videresløjfning | Ja, klemme til 3G x 2,5 mm² |
| Lufttæthed | Opfylder krav til lufttæthed i.h.t. BBR |
| Yderligere bemærkninger | Må monteres direkte i isolering |