Ingen varer
LEDlife T8 RA90 LED rør - Pro 19W er det perfekte valg, når der er behov for høj lyskvalitet. Dette LED rør har en CRI-værdi på over 90, hvilket sikrer en meget præcis og naturtro farvegengivelse.
Dette LED rør egner sig særligt godt til malerhaller, trykkerier, køkkener og andre steder, hvor der er behov for høj lyskvalitet. Med LEDlife T8 RA90 LED rør - Pro 19W får du den bedste belysning og lang levetid.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 16/05/2026
Vælg en pålidelig belysningsløsning med dette 120 cm 19W T8 RA90 LED Rør. Designet til at erstatte traditionelle 36W lysstofrør og direkte tilsluttet til 230V forsyning, tilbyder denne LED-teknologi en ideel balance mellem effektivitet og lyseffekt.
Specifikationer:Med en imponerende lyskvalitet, der leverer et levende og naturligt lys, kan du være sikker på, at alle farver fremstår sprudlende og virkelighedstro. Denne kvalitet gør LED-røret velegnet til selv de mest krævende belysningsbehov.
Du har mulighed for at vælge imellem to forskellige kulører på lyset:
Ved at anvende LED af den højeste kvalitet, sikrer dette rørsystem en lang og driftssikker levetid op til 50.000 timer, med minimalt fald i lysstyrke. Den professionelle og driftssikre driver, kombineret med god køling, sikrer at du kan nyde pålidelig belysning i mange år frem.
Dertil kommer en 5 års producentgaranti, der giver ekstra tryghed i dit valg af belysning.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Kold hvid kulør | 6500K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 2400 lumens |
| Spredning | 140 grader |
| RA | >= 90 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | G13 |
| Dybde | 1200 mm. |
| Diameter | 26 mm. |
| Materiale | Aluminium+PC |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 19W |
| Erstat | 36W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.

