Pakke med 25x 120 cm LED rør i glas.
Disse 18W LED rør fra SpectrumLED er ideelle til at opgradere dit belysningssystem og skabe et behageligt lys i hjemmet eller på kontoret.
LED glimttændere medfølger.
OBS: Eventuelle fragtskader refunderes.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 15/04/2026
Opgrader din belysning med dette 18W T8 LED rør, ideelt til dig der ønsker en vedvarende og energieffektiv lyskilde. Designet til at erstatte traditionelle lysstofrør, leverer dette rør en stærk lysstyrke på 2600 lumens, hvilket sikrer et oplyst og produktivt miljø.
Dette LED rør er designet til 230V forsyning og fremhæver en imponerende lys spredning på 270 grader. Denne brede spredning garanterer en jævn og effektiv fordeling af lyset i rummet.
Med en RA værdi på 80-85 tilbyder dette LED rør høj lyskvalitet, som skaber et naturligt lys. Dette gør det velegnet til langt de fleste belysningsbehov, da det ægte og klart fremhæver farverne som de er.
Vælg mellem to forskellige lys kulører for at skabe den rette atmosfære:
Dimensionerne på røret er 1200 x 28 mm, hvilket gør det nemt at installere i eksisterende armaturer uden behov for ændringer. Desuden er der en 3 års producentgaranti, som sikrer dig tryghed og sikkerhed ved køb.
Vælg dette LED rør for en belysning, der kombinerer pålidelighed, holdbarhed og fleksibilitet i det moderne hjem eller på arbejdspladsen.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Kold hvid kulør | 6000K |
| Lysstyrke | 2600 lumens |
| Spredning | 270 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 26.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | G13 |
| Bredde | 1200 mm. |
| Dybde | 28 mm. |
| Materiale | Glas |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 18W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | D (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
