Ingen varer
LEDlife T8 RA90 LED rør - Pro 25W er det perfekte valg, når der er behov for høj lyskvalitet. Dette LED rør har en CRI-værdi på over 90, hvilket sikrer en meget præcis og naturtro farvegengivelse.
Dette LED rør egner sig særligt godt til malerhaller, trykkerier, køkkener og andre steder, hvor der er behov for høj lyskvalitet. Med LEDlife T8 RA90 LED rør - Pro 25W får du den bedste belysning og lang levetid.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 16/05/2026
Dette LED-rør på 26W er løsningen, der erstatter det traditionelle 58W lysstofrør og tilbyder en energieffektiv belysning for ethvert rum. Det er designet til at tilsluttes en 230V forsyning, hvilket gør installationen nem og problemfri.
Dette LED-rør garanterer en høj lyskvalitet, hvilket gør det ideelt til selv de mest krævende miljøer. Uanset om du arbejder i et kontor, værksted eller butik, vil lyset fremstå naturligt og behageligt.
For at tilpasse lyset til dine specifikke behov, kan der vælges mellem to forskellige kulører:
Med dimensionerne 1500 x Ø26 mm passer dette LED-rør nemt ind i standard armaturer, hvilket gør det til en praktisk opgradering af eksisterende lysopsætninger.
Sørg for at få mest muligt ud af din belysning med dette effektive og langtidsholdbare LED-rør – en smartere løsning til et energioptimeret hjem eller arbejdsplads.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Kold hvid kulør | 6400K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 3300 lumens |
| Spredning | 140 grader |
| RA | >= 90 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | G13 |
| Dybde | 1500 mm. |
| Diameter | 26 mm. |
| Materiale | Aluminium+PC |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 26W |
| Erstat | 58W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.

