Ingen varer
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Oplev en energieffektiv belysning med vores LED pære, der har en effekt på 2.5W og er udstyret med en E14 lille fatning. Denne pære er perfekt til at skabe en hyggelig atmosfære i hjemmet, mens den sparer energi og penge.
Med en farvetemperatur på 4000K, tilbyder denne LED pære et naturligt hvidt lys, som er ideelt til læsning og arbejde. Den tilsluttes nemt til en 230V forsyning og giver et skarpt, jævnt lys.
Denne belysning er ikke kun energieffektiv, men sikrer også, at alle detaljer i dine omgivelser fremstår klare og ægte.
Pærens dimensioner er 99 x Ø37 mm, hvilket gør den til en kompakt løsning, der passer perfekt til en bred vifte af lamper og armaturer. Dens design med kultrådsudseende giver et elegant og moderne touch til enhver indretning.
Vælg denne LED pære for at nyde en perfekt kombination af effektivitet, kvalitet og stil.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Lysstyrke | 150 lumens |
| Spredning | 300 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | E14 |
| Højde | 99 mm. |
| Diameter | 37 mm. |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 2.5W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | G (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
