
Ny
Denne 5W LED pære med E14 lille fatning erstatter en 35W almindelig pære og leverer et kraftigt lys på 410 lumens, der har en høj spredning på 160 grader, så lyset fordeles jævnt.
Lyskvaliteten er af høj kvalitet med en RA værdi på 80-85, som giver et naturligt lys, der flot og ægte viser alle farver.
Den er også dæmpbar og har en dimension på 107 x Ø38 mm og en IP20-klassificering, der ikke er modstandsdygtig over for vand.
Denne LED pære fra Smart Home er lavet til at levere et kraftigt lys med høj lyskvalitet, hvilket gør den ideel til langt de flestes behov.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Opgrader dit hjem med denne innovative 5W LED-pære, der er designet til at passe til en E14 lille fatning. Den støttes af Smart Home-teknologi og fungerer sømløst med både Google Home og Alexa, samt via din smartphone, hvilket giver dig mulighed for at styrke dit hjems belysning på en intelligent måde.
Med en lysstyrke på 410 lumens og en bred spredningsvinkel på 160 grader, sikrer denne LED-pære en jævn og effektiv fordeling af lyset i rummet. Den erstatter traditionelle 35W pærer og tilsluttes nemt til en 230V forsyning.
Den høje lyskvalitet med en RA værdi på 80-85 giver et naturligt og klart lys, der fremhæver farver på en flot og ægte måde, hvilket gør den velegnet til næsten ethvert behov. Pæren er dæmpbar via Smart Home-enheder (dette er dog ikke muligt med traditionelle vægdæmpere).
Med mulighed for at tilpasse lyset via smart-teknologi, kan du skabe den perfekte atmosfære til enhver lejlighed. Denne LED-pære er derfor det ideelle valg for dem, der ønsker at optimere deres bolig-miljø med moderne belysningsløsninger.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Dæmpbar | Ja, Smart Home |
| Lysstyrke | 410 lumens |
| Spredning | 160 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 15.000 timer |
| CCT kulør | 2700-6500K |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | E14 |
| Højde | 107 mm. |
| Diameter | 38 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 5W |
| Erstat | 35W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | G (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| CCT kulør | 2700-6500 |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
