G4 pære der passer til både 12V og 24V.
Samtidig kan den også virke med både AC og DC strøm på 12V.
På 24V må den kun forsynes med DC.
Kraftig dæmpbar G4 pære med COB LED.
Passer til G4 sokkel.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 16/05/2026
Oplev en stabil og energieffektiv belysningsløsning med denne LED-pære, der er perfekt til både boligindretning og professionelle belysningsbehov. Med et kompakt design på 16 x 48 mm passer den nemt i enhver armatur med en G4 fatning.
Denne LED-pære trækker kun 2W energi og kan tilsluttes til 12V-24V DC forsyning, hvilket gør den ideel til energibesparende installationer. Med en imponerende lysstyrke på 260 lumens og en spredning på 360 grader, sikrer den en jævn og omfattende belysning i dit rum.
Pæren er udviklet til at levere høj lyskvalitet med en RA værdi på 80-85. Dette giver et naturligt og klart lys, der fremhæver farver ægte og klart, velegnet til enhver form for anvendelse.
Ved at vælge denne LED-pære, investerer du i en robust og langtidsholdbar løsning uden at gå på kompromis med lyskvaliteten. Perfekt til både private og kommercielle installationer, hvor der kræves en kombination af kvalitet og holdbarhed.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Kold hvid kulør | 6400K |
| Dæmpbar | Ja |
| Lysstyrke | 260 lumens |
| Spredning | 360 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | G4 |
| Højde | 48 mm. |
| Bredde | 16 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 2W |
| Spænding | 12V-24V DC |
| Energimærke | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.

