Kraftig dæmpbar G8 pære med COB LED.
Passer til G8 sokkel.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 16/05/2026
Oplev den innovative og energibesparende 3W LED pære, som effektivt erstatter traditionelle 28W glødepærer. Denne pære forbinder nemt til en 230V forsyning og giver en mærkbar forskel i både energiforbrug og lysstyrke.
Lysegenskaber:Med dimensioner på 15,5 x 46,5 mm, kan denne kompakte LED pære nemt integreres i mange forskellige lamper og armaturer. Ideel til dem, der søger bæredygtige løsninger uden at gå på kompromis med lyskvaliteten.
Skab et naturligt og indbydende lysmiljø i hjemmet eller på arbejdspladsen med denne KAPPA3 LED pære, der kombinerer lavt energiforbrug med overlegen ydeevne. Perfekt til dem, der ikke blot søger en lysløsning, men også en investering i fremtidig bæredygtighed.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 2800K |
| Dæmpbar | Ja |
| Lysstyrke | 285 lumens |
| Spredning | 360 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 46,5 mm. |
| Bredde | 15,5 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 3W |
| Erstat | 28W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | F (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.

