På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 13/06/2026
Oplev en energibesparende løsning med vores G9 3,5W LED pære. Denne LED pære er designet til dig, der ønsker effektiv og komfortabel belysning i dit hjem eller på kontoret.
Specifikationer:
Med en lysstyrke på 400 lumens sikrer denne pære et klart og jævnt lys, der er perfekt for dig, der ønsker en høj spredning på 360 grader. Dette gør det muligt at opnå en jævn fordeling af lyset i hele rummet.
Den høje lyskvalitet med en RA værdi på 80-85 betyder, at du får et lys, der naturligt og smukt fremhæver alle farver. Dette er ideelt for dagligdagsaktiviteter og sikrer, at lyskvaliteten er tilstrækkelig til de fleste behov.
Med en farvetemperatur på varm hvid (3000K) får du en lysfarve, der skaber en behagelig og afstressende atmosfære. Denne varm kulør er perfekt til at opnå en hyggelig stemning, hvor man kan nyde det varme, indbydende lys.
Gør din bolig eller dit arbejdsområde både energibesparende og komfortabelt med denne alsidige G9 LED pære.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 400 lumens |
| Spredning | 360 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 20.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | G9 |
| Højde | 50 mm. |
| Diameter | 15,5 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 3,5W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.

